Co mama i tata może zrobić dla syna?

Co mama i tata może zrobić dla syna?

Wychowywanie małego mężczyzny to wielka radość, ale też ogromna odpowiedzialność. Często po poznaniu płci dziecka rodzice zastanawiają się jak będą wychowywać malucha i czy dadzą radę. A co może dać od siebie mama czy tata małemu mężczyźnie?:

Mama. Mama powinna być dla syna przystanią, na którą zawsze można liczyć. Jednak mimo to, że chłopcy z reguły zajmują dużo miejsca w sercu matki są mniej przytulani przez nią niż dziewczynki. Wynika to ze stereotypu, że nie powinno się okazywać zbyt wiele czułości chłopcu, ponieważ wyrośnie na ciamajdę. To nieprawda. Czułość to bardzo ważny element w relacji matka syn, ponieważ to matka pokazuje dziecku pierwsze relacje intymne i to od niej zależy jak kiedyś mały mężczyzna będzie traktował kobiety. To od matki chłopiec uczy się szacunku do kobiet i troski o drugą osobę. W okresie około drugiego i na przełomie trzeciego roku życia chłopcy zauważają, że nie są tacy jak mama, lecz jak tata. Jest to okres niezwykle ważny dla ojca, gdyż zaczyna on być w centrum uwagi. W tej sytuacji mama powinna wykazać się na tyle dojrzała, aby nie trzymać syna maminej spódnicy tylko organizować czas dla swoich mężczyzn. Matki powinny mieć cierpliwość. To, że mały chłopiec nie mówi a jego młodsza koleżanka rozmawia, nie znaczy, że cos jest nie tak. Różnice te wynikają, z różnicy płci. Dziewczynki statystycznie szybciej mówią niż chłopcy i ma to swoje wytłumaczenie w budowie mózgu zarówno jednej jak i drugiej płci. Matka powinna pozwolić tacie na uczestniczenie w życiu dziecka. To tatuś powinien kłaść dziecko spać lub karmić przed snem, zrobi to równie dobrze jak mama. Podział obowiązków będzie sygnałem dla dziecka, że zarówno tata jak i mama opiekują się dzieckiem. Matki powinny być wyrozumiałe. To, ze następne spodnie nadają się do wyrzucenia to nic. Pozwól dziecku na upust emocji, w końcu to mały mężczyzna i jego testosteron też musi się w jakiejś formie uwolnić. Lepiej żeby to była zabawa, która kończy się zabrudzonym ubranie niż ataki agresji.

Tata. Tata powinien być. Ojciec powinien uczestniczyć w życiu dziecka. Chłopcy częściej maja do czynienia z kobietami czy to w szkole czy przedszkolu wszędzie kobiety, dlatego tak ważna jest obecność ojca, aby dziecko wiedziało, że fajnie jest być facetem. Z kim można poszaleć i pobiegać jak nie z tatą. Tata to najlepszy towarzysz wypraw i wpół zawodnik do gry w piłkę. Ojciec powinien okazywać synowi uczucia. Powinien mówić, że kocha i przytulać. Mimo, że tata jest idealnym kompanem do zabaw, powinien wytyczać dziecku granice ustalone wspólnie z mamą i tego powinien się trzymać, aby nie zaburzać równowagi w rodzinie. Ojciec powinien być wzorem dla chłopca, powinien kojarzyć się dziecku z osobą dbającą o dom, rodzinę, pomagającą w pracach domowych. Chłopcy często twierdzą, że ich tatusiowie potrafią wszystko, ale zadaniem ojca jest okazywanie swoich słabości i reakcji na radzenie sobie z trudnościami.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl