Historia z głębi Ziemi

Historia z głębi Ziemi

Nadesłał:Muzeum Miasta Jaworzna

Odsłon : 36

Dla wielu osób poznanie dziejów historycznych ich miasta, regionu czy państwa jest naturalną potrzebą. Jej zaspokojenie ułatwiają liczne źródła. Dążąc do poznania i zachowania świadectw wydarzeń sprzed dziesiątek lub tysięcy lat, zwykle nie zastanawiamy się nad tymi sprzed milionów i setek milionów lat...

Odtwarzanie historii przemian świata żywego na podstawie zapisu zawartego w warstwach skalnych od wieków zajmuje specjalistów, ale historia ta dotyczy każdego. Niektóre jej ślady tkwią głęboko w ziemi, po innych stąpamy każdego dnia, nie zdając sobie sprawy z ich pochodzenia i tego jak silnie wpłynęły na dzieje naszego miasta. Poprzez wystawę, do obejrzenia której dziś zachęcamy, chcemy umiejscowić dzieje naszego miasta, na skali czasu geologicznego i pokazać jego metamorfozy w czasie.

Na wystawie zobaczyć będzie można skamieniałości udostępnione przez Jaworznickich kolekcjonerów, które przeniosą zwiedzających do karbońskiego lasu, na dno tropikalnego trasowego morza, czy do epoki lodowcowej. Pamiętajmy, że to bujny rozwój kopalnej flory i fauny umożliwił nagromadzenie na tym terenie zasobów surowców skalnych i energetycznych stanowiących podstawę gospodarczego rozwoju miasta.

Gościnnie, kolekcję minerałów zaprezentuje Fundacja DELTA z Ostrowca Świętokrzyskiego. Najmłodsi goście będą mogli poszukać szkieletu dinozaura w piaskownicy paleontologicznej i przyjrzeć się zmaganiom walczących dinozaurów.

Wystawę można oglądać od 5 września 2011r. do 20 października 2011r. Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się 15 września 2011r. o godz. 17.00 w Muzeum Miasta Jaworzna ul. Pocztowa 5. Serdecznie zapraszamy.

W trakcie trwania wystawy można zdobyć ostatnią już kartę kolekcjonerską.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl